Достапни линкови

logo-print

Најмалку седум повредени во напад во Кабул


Најмалку седум цивили се повредени во напад на бомбаш-самоубиец врз странски воен конвој во центарот на Кабул. Експлозивот бил активиран за време на утринскиот сообраќаен метеж, соопшти Министерството за внатрешни работи.Талибанците ја презедоа одговорност за нападот. Нападот се случува во тензичен период, по судирите меѓу владините трупи и Талибанците во градот Кундуз.

XS
SM
MD
LG