Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде облачно со повремен дожд


Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремен слаб до умерен дожд. Врнежите во поголемиот дел од земјава ќе бидат ретки и со намален интензитет. Почести врнежи ќе има во западните и северните делови. Преку денот ќе дува умерен југоисточен ветер, а на југот и долж Повардарјето ветерот ќе биде засилен и ќе достигнува брзина и до 50 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 15, а дневната од 16 до 21 степен.

Во Скопје слично време, облачно со повремен слаб до умерен дожд и со умерен југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Во понеделник врнежи од дожд ќе има само на северот од земјата. Врнежите ќе престануваат, но ќе се задржи облачно време.

XS
SM
MD
LG