Достапни линкови

logo-print

Вељановски повика на единство за излез од политичката криза


На свечената академија по повод Денот на народното востание 11 октомври претседателот на Собранието Трајко Вељановски повика на единство за излез од политичката криза.

Власта и опозицијата имаат свој дел од обврските, но, нивната цел треба да биде Македонија , потенцира Вељановски пред присутните во салата на македонскиот народен театар каде што беа шефот на државата Иванов, премиерот Груевски, министри и пратеници.

Но на свечената академија немаше преставници на опозицијата, ниту на дипломатскиот кор во Скопје.

XS
SM
MD
LG