Достапни линкови

logo-print

Убиен фоторепортер во Сирија


Фоторепортер на агенцијата Анадолија Салех Махмуд Лајла беше убиен во самоубиствен напад во Сирија вчера. Самоубиствениот напад бил извршен од борци на Исламска држава во градот Храјтан контролиран од опозицијата, северно од Алепо, според извори од цивилната заштита во реонот. Во експлозија на автомобил нареден со експлозиви, во реонот на пазарот загинале 20 лица, а десетици биле ранети.

XS
SM
MD
LG