Достапни линкови

Без договор за изборната регулатива


илустрација

илустрација

Рано изутрината завршиле преговорите меѓу работните групи на партиите без договор за измените во изборната регулатива. Од преговарачките тимови информираат дека не е постигнат компромис, не прецизирајки други детали. Најавена е нова средба на партиските преговарачи, која би требало да се одржи утре.

Инаку, партиите не го испочитуваа договорот за заокружување на измените во изборната регулатива до 6-ти октомври.

XS
SM
MD
LG