Достапни линкови

logo-print

Путин 63 роденден ќе го прослави со играње хокеј


Рускиот претседател Владимир Путин ќе го прослави својот 63 роденден со играње хокеј, изјави портпаролот на Кремљ Дмитри Песков. „Тоа веќе стана традиција“, рече тој во врска со денешниот роденден на Путин. На мечот учествуваат ветерани и сегашни познати хокеари. Сличниот таков меч што се одржа во мај годинава заврши 18 спрема 6 и притоа Путин даде осум голови за победничката екипа.

XS
SM
MD
LG