Достапни линкови

logo-print

Напаѓачот од Орегон се самоубил


Нападот врз колеџот во Орегон

Нападот врз колеџот во Орегон

Дваесет и шест годишниот Кристофер Харпер Мерсер кој изврши напад на колеџ во американската сојузна држава Орегон, при кој загинаа 9 луѓе извршил самоубиство. Полицијата претходно оопшти дека тој бил убиен за време на престрелката. Но, шерифот на округот Џон Ханлин изјави дека по обдукцијата на телото било заклучено оти Мерсер самиот си го одземал животот. Мерсер при нападот користел 4 пушки, во кој освен убиените имаше и 7 ранети.

XS
SM
MD
LG