Достапни линкови

logo-print

САД со истрага за нападот на болница во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека неговата земја ќе спроведе целосна истрага за воздушниот напад во кој загинаа најмалку 19 луѓе во болница во Авганистан. Околу 40 луѓе беа и повредени во нападот врз болницата во градот Кундуз, која била раководена од Лекари без граници. Обама нагласи и дека очекува сите факти да бидат откриени по кои ќе се донесе и дефинитивна проценка.

XS
SM
MD
LG