Достапни линкови

logo-print

Русија бомбардира во Сирија, ризик од судир со САД


Руските воздушни напади во Сирија се долевање масло на огнот, оценуваат американски претставници, изразувајки сомневање дека цел се милитантите на Исламската Држава.

XS
SM
MD
LG