Достапни линкови

logo-print

Обама повика на глобална борба против ИД


Американскиот претседател Барак Обама повика на обновување на напорите за да се запре радикалните мрежите кои привлекуваат регрути да и се приклучат на групата на Исламската држава. Обама на самитот предводен од САД рече дека е убеден дека групата на Исламската држава на крајот ќе биде победена, но дека за тоа ќе биде потребно време. На самитот кој беше одржан на маргините на Генералнотот собрание на ОН, беа присутни десетици странски лидери и дипломати.

XS
SM
MD
LG