Достапни линкови

logo-print

Питер Фејт се вклучува во разговорите


Американскиот дипломат Питер Фејт присуствува на денешниот состанок на работната група за имплементација на договорот од Пржино, објавуваат медиумите во Македонија. Фејт, кој беше посредник во воениот конфликт во 2001 година, денеска пред групите презентирал анализа за Охридскиот рамковен договор, а според дел од преговарачите, тоа било идеја на ДУИ да го стави на агендата на работната група за т.н. етнички прашања.

XS
SM
MD
LG