Достапни линкови

logo-print

Потона брод со бегалци во близина на Бодрум


Брод со бегалци кој испловил од брегот на турското летувалиште Бодрум кон грчкиот остров Кос потона денеска, при што загинаа 17 лица, изјави гувернерот на турската провинција Мугла, Амир Чичек. Тој додаде декаосум метри долгиот брод потонал рано утрово кај брегот на турскиот остров Чавуш, на бродот се наоѓале 37 лица од кои биле спасени се 20 луѓе а пронајдени тела на 17 лица. Во тек е истрага за несреќата.

XS
SM
MD
LG