Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Одеса


Експлозија одекна утринава во близина на канцеларијата на украинската служба за безбедност во пристанишниот град Одеса. Светските новинските агенции јавуваат дека бомбата била поставена во близина на влезот на владината зграда што ретко се користи. Од експлозијата е направена штета на околните згради но за евентуални жртви и повредени се уште нема информации.

XS
SM
MD
LG