Достапни линкови

logo-print

Украина ќе ги продолжи разговорите за рускиот гас


Русија, Украина и Европската унија се подготвени да ги продолжат разговорите со цел враќање на рускиот гас во Ураина, соопшти рускиот министер за енергетика. Александар Новак во Москва рече дека разговорите ќе почнат денеска во Брисел. „Конечно ќе се договориме за текстот на протоколот.“ Русија и Украина заглавија во „ќор-сокак“ за гасот по соборувањето на соборувањето на претседателот Виктор Јанукович.

XS
SM
MD
LG