Достапни линкови

logo-print

Вучиќ очекува брзо решавање на спорот со Хрватска


Српскиот премиер Александар Вучиќ синоќа изрази уверување дека во следните неколку дена ќе биде решен спорот со Хрватска. Тој за РТС изјави дека решавањето напроблемот околу затворените граници не зависи од Белград. „Баравме да дозволат минување на камиони, а не станува збор само за наши камиони. Потоа уште еднаш го одложивме применувањето на нашите мерки, но моравме да ја заштитиме нашата земја, бидејќи во спротивно ќе покажевме дека државата Србија не постои“, објасни Вучиќ.

XS
SM
MD
LG