Достапни линкови

logo-print

Убиени најмалку 10 војници во Авганистан


Авганистанските власти велат дека најмалку 10 војници се убиени, во како што го нарекуваат „инсајдерски напад“ на северот на земјата. Локалните власти во провинцијата Ѓузан велат дека нападот се случил во раните утрински часови, откако еден војник им дозволил на бунтовниците да влезат во контролниот пункт. Војникот и неодреден број на напаѓачи се убиени во престрелката со авганистанските војници. Ниту една група веднаш не ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG