Достапни линкови

logo-print

Франција отвори бизнис канцеларија во Техеран


Франција отвори канцеларија за развој на бизнисот во Техеран со цел обновување на економските односи со Иран. Францускиот министер за земјоделство Стефан Ле Фол изјави дека тоа е јасен сигнал за желбата на Франција долгорочно да соработува со Иран. „Француските компании се соочуваат со жестока конкуренција од другите европски и американски фирми во барањето дел од иранскиот пазар откако беше потпишан договорот со светските сили за ограничување на иранската нуклеарната програма“, рече Ле Фол.

XS
SM
MD
LG