Достапни линкови

logo-print

Јасен мандат за Сириза и Ципрас


Официјалните резултати од скоро сите пребројани гласови покажуваат дека левичарската Сириза на поранешниот премиер Алексис Ципрас победи на вчерашните парламентарни избори во Грција. Оваа партија останува на власт во коалиција со досегашните партнери Независни грци.

XS
SM
MD
LG