Достапни линкови

logo-print

Делегација на Националната гарда на Вермонт во Македонија


генерал мајор Стивен Креј

генерал мајор Стивен Креј

Делегација на Националната гарда на американската сојузна држава Вермонт, предводена од нејзиниот командант генерал мајор Стивен Креј престојува во посета на Армијата на Македонија. По разговорите со началникот на Генералштабот на АРМ, генерал потполковник Методија Величковски воената делегација на Националната гарда ќе го посети Собранието на Македонија.

XS
SM
MD
LG