Достапни линкови

logo-print

Загинаа 42 лица во престрелка во Пакистан


Пакистанските воени власти соопштија дека талибански напаѓач убил 29 луѓе, вклучително 16 кои се молеле во џамија при напад на воена воздушна база. 13 напаѓачи исто така се убиени, прои што вкупната бројка на загинати во престрелката е 42 лица. Војската соопшти дека напаѓачите влегле внатре во џамијата во воената база и почнале да пукаат. Пакистанските Талибанци ја презедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG