Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес го погоди брегот на Чиле


Земјотрес со сила од 8,3 степени го погоди брегот на Чиле по што беше испратено предупредување за цунами. Досега нема извештаи за евентуални жртви и штети од потресот. Според новинските агенции, зградите се треселе во главниот град Сантијаго, а луѓето уплашени излегувале на улиците.

XS
SM
MD
LG