Достапни линкови

logo-print

Затворање на американскиот културен центар во Москва


Американскиот амбасадор Џон Тефт

Американскиот амбасадор Џон Тефт

Соединетите држави соопштија дека Русија решила да го затвори Американскиот културен центар кој над две децении работи во Москва. Американскиот амбасадор Џон Тефт изрази длабоко жалење за ваквата еднострана одлука на руската влада. До овој потег доаѓа по една година откако Русија го откажа своето учество во програмата за испраќање студенти од поранешните советски републики да студираат во Соединетите држави.

XS
SM
MD
LG