Достапни линкови

logo-print

Мигрантите во потрага по нови рути до ЕУ


Откако Унгарија постави бариери за да ги запре илјадниците мигранти и бегалци влегуваат на нејзина територија од Србија, тие почнаа да размислуваат за нови патишта како да стигнат до западна Европа. Во меѓувреме, американскиот претседател Барак Обама оцени дека кризата со бегалците се влошува.

XS
SM
MD
LG