Достапни линкови

logo-print

Лидерска поддршка за нуклеарниот договор со Иран


Лидерите на Британија, Франција и Германија Дејвид Камерон, Франсоа Оланд и Ангела Меркел во заеднички напис за „Вашингтон пост“ го бранат договорот за иранската нуклеарна програма што беше постигнат меѓу таа земја и шестте светски сили. Според тројцата лидери, овој договор ги затвора сите патишта за Иран да дојде до нуклеарно оружје. Договорот беше постигнат на 14 јули во Виена.

XS
SM
MD
LG