Достапни линкови

logo-print

САД да не вртат очи од кризата со мигрантите


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Соединетите држави се залагаат да преземат повеќе сириски бегалци. До ова доаѓа откако неколкумина американски конгресмени побараа администрацијата да преземе дополнителни напори за решавање на кризата со бегалскиот бран во Европа.

XS
SM
MD
LG