Достапни линкови

logo-print

Тројца полицајци загинале во нов напад на ПКК во Турција


Тројца турски полицајци се убиени денеска при напад со рачна бомба извршен од борци на Курдската работничка партија (ПКК) врз оклопно полициско возило во градот Џизре, изјави извор на турските безбедносни сили. Засега нема повеќе детали во врска со овој инцидент. Претходно денеска 14 припадници на полициските сили загинаа во бомбашки напад во источниот дел на Турција.

XS
SM
MD
LG