Достапни линкови

logo-print

Во Турција убиени десет полицајци


Десет полицајци биле убиени во бомбашки напад на истокот на Турција каде што се интензивираат судирите меѓу турските безбедносни сили и припадници на забранетата Курдска работничка партија. Локалните медиуми јавуваат дека цел на денешниот напад бил минибус кој превезувал полицајци на границата со Азербејџан. Претходно, турската новинска агенција Анадолија јави дека 50 авиони во текот на ноќта извршиле напади врз курдските позиции во северен Ирак.

XS
SM
MD
LG