Достапни линкови

logo-print

11 загинати во сообраќајка во Иран


Илустрација

Илустрација

Иранските медиуми соопштуваат дека 11 шиитски верници загинале, откако автобус се превртел во западниот дел на земјата. Полицијата соопштува дека 10 жени и еден маж загинале во несреќата во провинцијата Хамадан. 25 луѓе биле повредени, а несреќата се случила додека верниците се враќале дома од иранскиот град Ком.

XS
SM
MD
LG