Достапни линкови

logo-print

Македонските кошаркари загубија од Грција


Архивска фотографија.

Архивска фотографија.

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе убедлив пораз од 85:65 во првото коло од групата Ц од Евробаскет 2015. Наредниот меч на ЕП македонската репрезентација го играат утре попладне, кога за противник ја имаат Холандија која денес ја совлада Грузија. Мечот против „лалињата“ започнува од 15 часот.

XS
SM
MD
LG