Достапни линкови

logo-print

Што мислат Сиријците за мигрантите во Европа?


По четири години војна во Сирија, жителите на главниот град Дамаск се пред тешка одлука, да останат во земјата или да ризикуваат како илјадниците други и да мигрираат во Европа. Милиони Сиријци ја напуштија земјата од почетокот на граѓанската војна во 2011 година.

XS
SM
MD
LG