Достапни линкови

logo-print

Во Багдад киднапирани 16 турски граѓани


Ирачките власти соопштија дека маскирани луѓе денеска во Багдад киднапирале 16 турски граѓани. Се наведува дека тие биле вработени од една турска градежна компанија која гради спортски комплекс во источниот дел на Багдад. Досега никој не ја презеде одговорноста за киднапирањето. Лани 46 турски граѓани беа киднапирани од милитантите на Исламската држава во ирачкиот град Мосул. По три месеци тие беа ослободени.

XS
SM
MD
LG