Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе го брани достоинството на мигрантите


Лидерите на Европската унија повикаа на акција за, како што е соопштено, одбрана на достоинството на мигрантите. До ова доаѓа пред најавениот итен министерски состанок со цел намалување на тензиите на европските јужни граници поради ескалацијата на мигрантската криза.

XS
SM
MD
LG