Достапни линкови

logo-print

Уапсени за смртта на мигрантите во камионот во Австрија


Австриската полиција соопшти дека биле уапсени три лица во Унгарија поради поврзаност со вчерашното откривање на телата на 71 емигрант пронајдени во камион ладилник напуштен на патот меѓу Будимпешта и Виена. Според последните информации, во камионот имало четири деца и осум жени.

XS
SM
MD
LG