Достапни линкови

logo-print

За прв пат милијарда луѓе во еден ден го користеа Фејсбук


За прв пат во само еден ден Фејсбук го користеа милијарда луѓе. Шефот на Фејсбук, Марк Закерберг на својата страница на оваа социјална мрежа објави дека во понеделникот нејзините услуги ги користел секој седми жител на Земјата. Фејсбук во јуни имал 968 милиони корисници дневно. Фејсбук вкупно има милијарда ипол корисници активни на таа мрежа барем еднаш месечно. Повеќето корисници на Фејсбук живеат надвор од Соединетите држави и Канада.

XS
SM
MD
LG