Достапни линкови

logo-print

Во потрага по решение за војната во Сирија


Новиот американски специјален пратеник за Сирија Мајкл Ратни во текот на неделава ќе престојува во Москва, Женева и Ријад во обид да се изнајде политичко решение за четири годишната војна во таа земја. Во изминативе недели Вашингтон ги зголеми напорите за ставање крај на конфликтот.

XS
SM
MD
LG