Достапни линкови

logo-print

Во Кина уапсени за експлозиите во Тијанџин


Тијанџин

Тијанџин

Кинеската новинска агенција Хсинхуа јави дека полицијата уапсила 12 лица под сомневање дека биле одговорни за експлозиите во кои загинаа 139 луѓе и кои уништија дел од пристаништето Тијанџин. Меѓу уапсените бил и претседателот на компанијата која го имала стовариштето со хемиски материјали кое експлодирало на 12 август.

XS
SM
MD
LG