Достапни линкови

logo-print

Иран побара ослободување на 19 затвореници од САД


Иран побара да бидат ослободени 19 Иранци од САД. Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи денеска соопшти дека ги повикуваат американските судски власти да стават крај на притворот на овие лица. Повикот доаѓа еден ден откако заменикот на министерот за надворешни работи Хасан Кашкави беше цитиран како вели дека исламската република нема планови да го размени новинарот на Вашингтон пост за ирански затвореници во САД.

XS
SM
MD
LG