Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца припадници на НАТО во Авганистан


НАТО соопшти дека двајца припадници на службата денеска биле убиени од човек кој носел униформа на Националните безбедносни сили на Авганистан, во провинцијата Хелманд на северот од земјата. Алијансата соопшти дека напаѓачите отвориле оган врз возилото на напаѓачите, внатре во воениот компекс. Двајцата напаѓачи биле убиени кога силите на НАТО возвратиле со оган. Не е откриена националноста на жртвите. Ова прв ваков напад од април годинава. Талибанците досега не ја преземаа одговорноста за напдот.

XS
SM
MD
LG