Достапни линкови

logo-print

На пролет можно укинување на санкциите против Иран


Британскиот секретар за надворешни работи Филип Хамонд изјави дека очекува укинувањето на санкциите против Иран да започне на почетокот на пролетта идната година. Тој го посети Техеран за повторно да ја отвори британската амбасада во главниот град на Иран. Хамонд додаде дека очекува Иран и САД до октомври да го одобрат нуклеарниот договор, кој беше постигнат минатиот месец. Тој истакна дека треба да се направат подговтовки пред започнат инвестициите, брзо откако мерките ќе бидат укинати.

XS
SM
MD
LG