Достапни линкови

logo-print

Голем пад на кинеските берзи


Кинеските главни берзански индекси во почетокот на денешното тргување забележаа пад од над седум проценти иако Пекинг дозволи државниот пензиски фонд да инвестира во акции. Во минатата недела кинеските берзи забележаа пад од 11 насто што предизвика реакции и низ другите светски берзи.

XS
SM
MD
LG