Достапни линкови

logo-print

Експлозија во воен објект на САД во Јапонија


Во синоќешната експлозија во американски воен објект во близина на Токио немало жртви, соопшти Пентагон. Се прецизира дека бил предизвикан пожар кој сепак не се проширил на блиските згради. Причината за експлозијата останува непозната. Зградата каде што се случила експлозијата, според Пентагон, не била стовариште за опасни материјали. Соединетите држави имаат во Јапонија неколку воени бази со 47 илјади војници.

XS
SM
MD
LG