Достапни линкови

logo-print

Мигранти во помали групи пристигнуваат во Табановце


Мигрантите кои не успеале да се качат на воз во Гевгелија, организирани во мали групи со автобус или такси пристигнуваат на пограничниот премин табановце. Дел од нив кои пристигнаа со такси велат дека за превозот им наплатиле по 200 евра.

XS
SM
MD
LG