Достапни линкови

logo-print

Убиен турски војник во напад на ПКК


Турски војници

Турски војници

Во напад на бунтовници од Курдската работничка партија во југоисточна Турција бил убиен еден војник, а тројца биле повредени. Турскиот Генералштаб соопшти денеска дека нападот бил извршен врз војници, што ја обезбедувале хидроцентралата во регионот на Кулп, во окургот Дијарбекир. Војниците, што ја обезбедувале хидроцентралата, одговориле на огнот, по што дошло до престрелка.

XS
SM
MD
LG