Достапни линкови

logo-print

Солзавец против група мигранти на границата со Грција


Припадници на македонската специјална полиција употребилe солзавец за да ги потиснaт мигрантите кои се обиделе да влезат од граничната зона во Македонија, јави новинската агенција Ројтерс. Македонската влада вчера прогласи кризна состојба и ја затвори јужната граница за мигрантите, главно сиријци кои доаѓаат од Грција. Тие ноќта ја минале на отворено на граничната зона меѓу Македонија и Грција.

XS
SM
MD
LG