Достапни линкови

logo-print

Убиени 43 милитанти во Пакистан


Армијата на Пакистан соопшти дека се убиени 43 милитанти при воздушните напади во северозападниот племенски регион, во близина на граница на границата со Авганистан. Армијата информираше дека милитантите биле убиени денеска во две села во племенскиот регион Северен Вазиристан. Не се дадени детали за идентитетот или националноста на убиените милитанти. Пакистанската армија од јуни 2014 година спроведува голема воена опоерација во Северен Вазиристан за елиминирање на локалните и странските милитанти.

XS
SM
MD
LG