Достапни линкови

logo-print

Голема полициска акција во Истанбул


Припадници на антитерористичката полиција во Истанбул изутрината спровеле голема операција во квартовите во кои се наоѓаат седиштата на неколку групи на екстремната левица. До ова дојде откако вчера беше отворен оган врз премиерската палата во центарот на Истанбул. Новинските агенции јавуваат дека во рацијата чија цел биле членовите на Народниот ослободителен револуционерен фронт кој ја презеде одговорноста за вчерашниот напад, биле уапсени неколкумина осомничени. Во нападот немаше повредени, а две вооружени лица беа уапсени под сомневање дека го извршиле.

XS
SM
MD
LG