Достапни линкови

logo-print

Осум загинати во бомбашки напад во Турција


Осум турски војници загинаа денеска во бомбашки напад во југоисточниот турски округ Сирт, изјавија претставници на силите за безбедност. Експлозијата на бомбата се случила при преминување на оклопно возило, во кое се наоѓале војниците. Бомбата била поставена покрај патот Сирт - Первани. Турските сили за безбедност презедоа масовна операција за пронаоѓање на извршителите на нападот.

XS
SM
MD
LG