Достапни линкови

logo-print

Централна свеченост по повод Денот на АРМ


Горанчо Котески

Горанчо Котески

Денеска пред зградата на Министерство за одбрана ќе се одржи централна свеченост по повод 18 август, Денот на Армијата на Република Македонија. Според дел од македонските медиуми кои се повикуваат на извори од кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов на 23 годишнината на АРМ се очекува да биде соопштен наследникот на досегашниот началник на Генералштабот Горанчо Котески, на кој уште пред една година му истече тригодишниот мандат. Се наведува дека него ќе го замени генерал-мајор Методија Величковски за кого претседателот Иванов веќе го потпишал указот.

XS
SM
MD
LG