Достапни линкови

logo-print

Грчкиот парламент за третиот спасувачки пакет


Грчките пратеници го одобрија договорот за третиот спасувачки пакет само неколку часа пред средбата на министрите за финансии на еврозоната. Но, партијата на премиерот Алексис Ципрас, по се изгледа е пред поделба откако крајно левичарската фракција во Сириза повика на фронт против новиот пакет.

XS
SM
MD
LG