Достапни линкови

logo-print

Во САД осуден албанец за обид да оди во Пакистан


31 годишниот албанец Агрон Хасбајрами кој беше уапсен за обид од Њујорк да замине во Пакистан за да им се приклучи на тамошните терористи е осуден на 16 години затвор. Тој се доселил во Соединетите држави во 2008 година и легално живеел во Бруклин се до неговото апсење во септември 2011 година. Хасбајрами во своите мејлови изразувал желба да загине како маченик.

XS
SM
MD
LG